Home / Druk

Druk

Zdjęcia wysyłane poprzez program Greenflyalbums Designer są drukowane na wysokiej jakości ploterze pigmentowym Epson. 11 kolorowa drukarka, która gwarantuje idealne odwzorowanie kolorów. Ponadto urządzenie potrafi odwzorować 98% wszystkich kolorów w skali PANTONE. 11-kolorowe atramenty UltraChrome HDR firmy Epson zapewniają za każdym razem profesjonalne rezultaty, niemożliwe do uzyskania na odbitkach wywoływanych w tradycyjnym labie.
Producent zapewnia 200 letnią trwałość druku.
Drukujemy tylko na oryginalnych tuszach i na papierach Epson Glossy Photo Papier 225g/m2, Fomei Glossy Photo Papier 225g/m2, Fomei  Pearl Papier 225g/m2
Istnieje możliwość druku na papierze Harman by Hahnemuhle matt cotton smooth.
Pracujemy na Monitorach Eizo ColorEdge, które systematycznie są kalibrowane wraz z drukarką.

color guide close-up
11

Jak przygotować zdjęcia:
Program Greenflyalbums  Designer domyślnie pracuje w przestrzeni kolorów sRGB, w której zapisywane są zdjęcia z większości aparatów fotograficznych.
Wszystkie zdjęcia powinny być w formacie JPEG w przestrzeni kolorów: sRGB, 8-bit, 300dpi, kompresja JPEG powinna być co najmniej 10 w skali 1 do 12 (Photoshop).
Jeżeli użytkownik decyduje się (do czego zachęcamy) na użycie innej przestrzeni roboczej, np. ProPhoto RGB lub Adobe RGB zobowiązany jest do zapisania pliku wraz z odpowiednim profilem ICC oraz poinformowanie nas o tym.

Profil ICC naszej drukarki.

Użytkownik może z niego skorzystać do wykonania tkzw. „próby kolorów” w programie Photoshop lub innym. Ma to oczywiście sens tylko wtedy, jeżeli użytkownik dysponuje skalibrowanym monitorem dobrej jakości.